EssilorLuxottica ziet slimme brillen niet langer als gadget, maar als de volgende techrevolutie — en het grote publiek lijkt het daarmee eens.
AI brillen zijn geen gimmick meer.
Dat blijkt uit de cijfers van het eerste halfjaar van 2025, waarin de verkoop van de Ray-Ban Meta smart glasses is verdrievoudigd. De brillen – een samenwerking tussen luxueuze brillenfabrikant EssilorLuxottica en techgigant Meta – maken stilaan hun opmars als hét volgende computingsysteem, recht op de neus van de gebruiker.
Volgens bronnen binnen het bedrijf wist EssilorLuxottica in het eerste semester een omzet te boeken die boven de verwachtingen uitstak. De reden? Een groeiende adoptie van de slimme bril als dagelijks hulpmiddel, niet enkel door techliefhebbers maar ook door een breder publiek.
Een bril die méér doet dan zien
De nieuwste generatie Ray-Ban Meta smart glasses combineert klassieke mode-iconen met geavanceerde technologie. Gebruikers kunnen niet alleen muziek luisteren en bellen, maar ook foto’s nemen, video’s opnemen en AI-geassisteerde functies gebruiken via spraakcommando’s. Het apparaat positioneert zich als een handsfree alternatief voor de smartphone – en met succes.
Volgens insiders zijn vooral jonge professionals, influencers en reizigers enthousiast over het idee om hun digitale assistent gewoon in hun montuur te dragen. De slimme bril past daarmee naadloos in de trend waarbij technologie steeds meer verweven raakt met mode en dagelijkse gewoontes.
EssilorLuxottica gelooft in een "post-smartphone tijdperk"
De stijgende verkoopcijfers lijken EssilorLuxottica te sterken in hun overtuiging: slimme brillen zijn geen nicheproduct, maar een volwaardig computing platform in wording. Het bedrijf heeft aangekondigd om zwaar te blijven investeren in wearables, waarbij het verder inzet op innovatie, gebruiksvriendelijkheid en design.
CEO Francesco Milleri gaf aan dat de samenwerking met Meta pas het begin is: “We staan aan het begin van een nieuw tijdperk waarin draagbare technologie het dagelijks leven intuïtiever maakt. De bril wordt een verlengstuk van je digitale zelf.”
Meta en Apple in de race om de toekomst
Hoewel Meta met de Ray-Ban smart glasses een stevige voorsprong heeft genomen, laat ook de concurrentie zich niet onbetuigd. Apple werkt volgens geruchten aan een eigen slimme bril, terwijl kleinere spelers in de AR-sector eveneens hun positie proberen te veroveren. Maar voorlopig lijken de cijfers te spreken: Meta's slimme bril is de eerste die echt aanslaat bij het grote publiek.
De bril als tech-accessoire van de toekomst
Wat tien jaar geleden nog sciencefiction leek, wordt vandaag realiteit: technologie die niet in je hand, maar op je gezichtzit. Van foto’s nemen met één druk op je montuur tot realtime vertalingen in je oor — de slimme bril verandert niet enkel hoe we kijken, maar ook hoe we communiceren en waarnemen.
De Ray-Ban Meta smart glasses lijken zo het begin van een stil techrevolutie te markeren. En als de verkoopcijfers blijven stijgen, wordt het wellicht binnenkort net zo gewoon om je bril op te laden als je smartphone.
Ray-Ban Meta Sales Triple as Glasses Become ‘Next Computing Platform’ | PYMNTS.comEssilorLuxottica, which partners with Meta on AI glasses, reported the sales of Ray-Ban Meta glasses were up over 200% in the first half. |









