In een recent interview stelde Kevin O’Leary dat de grote productie Marty Supreme — waarin onder anderen Timothée Chalamet en Gwyneth Paltrow spelen — volgens hem “miljoenen“ verkwist heeft door het inzetten van menselijke figuranten in plaats van AI-gegenereerde massa’s.
Kevin O’Leary believes films waste ‘millions of dollars’ by not using AI extrasShark Tank star argues ‘AI agents’ instead of humans could have saved money so ‘more movies could be made’ |
Waarom zo fel?
O’Leary, beter bekend als investeerder en tv-persoonlijkheid, speelt zelf een rol in de film en hakte fel in op de traditionele filmsetpraktijken. Volgens hem kwamen in bijna elke scène tot wel 150 figuranten voor — mensen die lange uren maken, kostuums dragen, op de achtergrond bewegen, maar weinig “waarde” toevoegen in termen van echte zichtbaarheid.
Hij vroeg zich hardop af: waarom zou je in een moderne productie niet gewoon gebruikmaken van AI-agents die de achtergrond bevolken, zeker als ze visueel nauwelijks te onderscheiden zijn van echte mensen? Zo zou je volgens O’Leary de kosten drastisch kunnen verlagen en in plaats daarvan meer films kunnen maken.
Kevin O’Leary Says 'Marty Supreme' Spent 'Millions' on Human Extras Instead of Using AI: 'They’re Only in the Story Visually' | VideoO’Leary made a case for AI in Hollywood after claiming "Marty Supreme" spent "millions of dollars" on extras. |
Een voorbeeld: De AI-actrice die niet bestaat
O’Leary noemde zelfs de digitale “actrice” Tilly Norwood (die hij per ongeluk “Tilly Norwell” noemde) als illustratie van wat al mogelijk is: volledig virtueel, geen eetpauzes nodig, geen arbeidswetten in de achtergrond – een nachtmerrie voor vakbonden.
In reactie gaf de vakbond SAG‑AFTRA aan dat creativiteit menselijk gecentreerd moet blijven en dat het vervangen van echte performers door synthetische vormen de kunsten en beroepen in gevaar brengt.
Implicaties voor de filmwereld
De opmerkingen van O’Leary roepen vragen op over de toekomst van filmproducties:
- Kunnen en willen filmmakers in grote producties disciplinair overschakelen op AI-figuranten?
- Wat betekent dit voor de werkgelegenheid van figuranten, hun rechten en de rol van vakbonden?
- In hoeverre is het visueel nog onderscheidbaar of ethisch verantwoord om menselijke extra’s door algoritmes te vervangen?
Voor een studio als A24, die met “Marty Supreme” een van haar grootste budgetten tot nu toe hanteert, vormt dit debat een extra laag van betekenis in een tijd waarin technologie en entertainment steeds verder vervlechten.
Met zijn uitgesproken standpunt probeert O’Leary de filmindustrie een spiegel voor te houden: in een era van geavanceerde technologie kunnen traditionele werkwijzen flink onder druk komen. Of Hollywood daar klaar voor is – wat betreft cultuur, arbeidsrechten en creativiteit – blijft een open vraag.









